( ) /* AppParade */

AppParade

//AppParade 33


Již potřetí se pod křídly pražského vývojářského studia SYNETECH odehrála soutěž aplikací AppParade a také tentokrát byla hala Uprostřed v pražském Vnitroblocku plná, když se na místě sešlo víc než 300 diváků.

I když má za sebou již 33. vydání, i tak se našly premiérové momenty, jako třeba nejvíce přihlášených aplikací do online kola (24), účast první slovenské appky iWatt, nebo třeba vítězství patnáctiletého vývojáře Matyáše Boháčka s nástrojem proti fake news jménem newskit..

Matyáš si získal srdce a hlasy publika (a také 5 tisíc od studia SYNETECH na propagaci aplikace na sociálních sítích), odborná porota ve složení Jiří Vicherek (mentor startupů a zakladatel agentury Fenek), Pavel Fuchs (navrhovatel uživatelských rozhraní světových aplikací), Martin Vápeník (CFO UP21), Vratislav Zima (CEO pořádajícího vývojářského studia Synetech) a Bob Marvan (předseda Asociace UX, Design Thinking lead v MSD a také řečník s přednáškou na téma Než začnete programovat) nejvíce ocenila cestu od nápadu k vývoji aplikace GoldenHour.One napomáhající ke vzniku dokonalé fotografie a její autor Michal Kůs tak vyhrál účast na Startup SHOCK Weeku od UP21 v hodnotě 40 tisíc korun, UX support od SDMK.design studio a také rocketbook od MSD. Nutno ale říci, že všechny soutěžní příspěvky byly poučné a snad v budoucnu alespoň o něco zkrátí vývojářům cestu k vysněnému dílu.

Cena Poroty
 1. GoldenHour.One
  Michal Kůs
Cena Publika
 1. newskit.
  Matyáš Boháček
 2. Vyspo
  Vyspo App s.r.o
 3. citymove
  ŠKODA AUTO DigiLab s.r.o.
 4. iWatt
  Direactions
 5. Glucly
  Glucly s.r.o.
 6. Windy.com
  Windyty, SE
 7. GoldenHour.One
  Michal Kůs
 8. Driftix
  Driftix
 9. Tezu
  Tezu Group s.r.o.
 10. DejKafe.cz
  Lunadio, s.r.o.

//AppParade 33- galerie


AppParade 33
AppParade 33
AppParade 33
AppParade 33

//AppParade 32


Už podruhé se pod křídly pražského vývojářského studia SYNETECH odehrála obnovená soutěž aplikací AppParade, která opět zaplnila halu uprostřed v pražském Vnitroblocku. Na místě bylo přes 250 diváků, kteří spolu s odbornou porotou rozhodovali o nejlepší aplikaci. Tématem byl tentokrát návrat uživatelů, tedy re-engagement, přihlášené aplikace však samozřejmě také musely být kvalitní a smysluplné.

Odborná porota ve složení Jan Řežáb (Socialbakers a Time is Ltd.), Lubo Smid (STRV), Milan Formánek (Red Bull Media House), Martin Vápeník (UP21) a Vratislav Zima (SYNETECH) nakonec rozhodla, že nejzajímavěji si s tématem re-engagementu poradila aplikace Fitify Workouts & Plans.

Čestné uznání si pak zasloužila platforma digitálních komixů Nanits. Vítězný double za nejlepší aplikaci dle diváků i nejpřínosnější přihlášený projekt dle Creative Docku pak bralo Nesnězeno, které ukázalo, že dobrý nápad, sleva a hlad jsou nejlepším re-engagementem.

Cena Poroty
 1. Fitify Workout & Plans
  Fitify Workouts s.r.o.
Cena Publika
 1. Nesnězeno
  Nesnězeno.cz s.r.o.
 2. Fitify Workout & Plans
  Fitify Workouts s.r.o.
 3. CF Hero
  Klub cystické fibrózy
 4. Horobraní
  Sehraní, z. s.
 5. Filmtoro
  Tomáš Vyskočil
 6. Storki: Chat fiction příběhy
  Albatros Media
 7. Cerebro: Přijímačky a medicína
  Vojtěch Hrček
 8. Aktivně a zdravě
  behavin s.r.o.
 9. Nanits
  Nanits Universe Ltd.
 10. Kiwi.com
  Kiwi.com s.r.o
Cena Creative Docku
 1. Nesnězeno
  Nesnězeno.cz s.r.o.

//AppParade 32- galerie


AppParade 32
AppParade 32
AppParade 32
AppParade 32

//AppParade 31


První obnovená AppParade doslova zaplnila halu Uprostřed v pražském Vnitroblocku. Do soutěže se přihlásilo přes 30 účastníků a do finálového večera, který již tradičně moderoval Ondřej Aust, jich postoupilo deset. Všechny spojovala geolokační linka.

Odborná porota ve složení Dita Přikrylová, Ján Ilavský, Petr Mára, Michal Ciffra a Vratislav Zima nakonec rozhodla, že prvenství z AppParade 31 si připíše Fuzee – navigace od Adama Zvady, která spojuje start a cíl cesty skrze všechny myslitelné druhy dopravních prostředků.

Cena Poroty
 1. Fuzee
  Adam Zvada
Cena Publika
 1. Naviterier
  Naviterier s.r.o.
 2. Na Ovoce
  Touch Art s.r.o.
 3. Opavská staletí VR
  CHRONEA WORKS, s.r.o.
 4. Fuzee
  Adam Zvada
 5. Gastromapa Lukáše Hejlíka
  The FUNTASTY
 6. SmartGuide
  SmartGuide s.r.o.
 7. Autovraky
  Alan Štolc
 8. LowCost Race
  ByAllMeans, s.r.o.
 9. Gisella
  ENVIPARTNER, s.r.o.
 10. MEETPOINT
  WEBDESIGN servis, s.r.o.
Cena Creative Docku
 1. Grason
  The FUNTASTY

//AppParade 31- galerie


AppParade 31
AppParade 31
AppParade 31
AppParade 31

// Historie naší přehlídky


AppParade se koná od prosince 2010, a to vždy v pondělí. Už jsme se mohli vidět třicetkrát a vybrat tak 30 nejlepších aplikací pro smartphony a tablety.

Ondra a Prchal
publikum

V roce 2018 jsme převzali organizaci akce my – SYNETECH –, aby o ni česká developerská scéna nepřišla. A máme novinky!

Od teď bude každá akce zaměřená na téma, které si sami vyberete. Kromě soutěže o nejlepší appku vás čekají tematické přednášky a diskuze o trendech v oboru. Věříme, že tak posuneme dopředu nejen sebe, ale i celé odvětví.

Na viděnou ve Vnitroblocku!


// Newsletter